27. národní slet POTK
na letišti Aeroklubu Přibyslav (LKPI)
od 22. do 30. srpna 2020

Účastníci sletu:
|
|
kluzák |
|
Aeroklub |
|
Josef Mezera |
VT 425 Šohaj 3 |
OK-5399 |
Raná |
|
Adam, Libor, Petr Mašíkovi |
LF 109 Pionýr |
OK-3903 |
Zábřeh |
|
Petr Gryc |
VT 116 Orlík II |
OK-8436 |
Medlánky |
|
Jiří Slouka |
Ka6E |
OK-9781 |
Medlánky |
|
Petr Hanáček, Jiřina Ivanová |
bez kluzáku |
|
Jeseník |
|
Tomáš Mezera |
Z 24 Krajánek |
OK-8560 |
Raná |
|
Jana Spálenková |
bez kluzáku |
|
Raná |
|
Tereza Krčilová |
ASW 15 |
OK-2334 |
Raná |
|
David Krčil |
ASW 15 |
OK-0793 |
Raná |
|
Svatopluk Vítek |
VT 16 Orlík |
OK-3403 |
Zábřeh |
|
Jiří Lískovec |
Ka8b |
OK-7537 |
Tábor |
|
Jaromír Piskáček |
bez kluzáku |
|
Beroun |
|
Igor Ott |
LG-425 Šohaj 3 |
OM-5343 |
Nitra |
|
Jan Posejpal |
VSO 10 |
OK-3512 |
Skuteč |
|
Šárka Lochová |
bez kluzáku |
|
Šumperk |
|
Vladimír Abraham |
Ka6CR |
OK-0660 |
Raná |
|
Jaroslav Vančata |
VT 116 Orlík II |
OK-8401 |
Raná |
|
Gerhard Maleschka |
Foka 4 |
D-9357 |
Langhenersdorf |
|
Roland Zelenka |
SF 27A |
OK-2772 |
Raná |
|
Václav Černý |
LF 107 Luňák |
OK-0820 |
Plasy |
|
Emil Slíva, Růženka Kredbová |
bez kluzáku |
|
Hronov |
|
Jiří Leník |
Olympia |
BKK |
Raná |
|
Vladimír Dostál |
bez kluzáku |
|
Hronov |
|
AK Přibyslav |
VT 425 Šohaj 3 |
OK-5388 |
Přibyslav |
|
AK Přibyslav |
L 13 Blaník |
OK-1705 |
Přibyslav |
27. slet den po dni
Sobota 22.8.2020 
Příjezdový den - za horkého počasí s odpolední přeháňkou jsme se postupně sešli na LKPI, kde nás již očekávali Krčilovi se dvěma ASW15, kteří dorazili předešlého dne. Během soboty přijeli Mezerovi se Šohajem a Krajánkem, Posejpalovi s Vosou, Jirka Lískovec s Ka8, Vláďa Abraham, na něhož už tu čekala jeho K6CR, přivezená dříve, dále Hanáčkovi, Gerhard Maleschka s Fokou 4, Václav Černý s Luňákem, Jarda Vančata s Orlíkem II, Emil Slíva s Růženkou a večer Svíďa se svou SF27A.
Zuzka a Zdeněk Špačkovi a zdejší VLP pan Jan Starý nás přívětivě přivítali, večer provedli zahajovací brífink a sdělili organizační pokyny a nejrůznější místní informace. Zazvoněním na zvoneček byl 27. národní slet oficiálně zahájen.
Neděle 23.8.2020

Brífink v 10 hodin dal tušit slibný letový den s větrným, ale snad termickým počasím po poledni. Dopoledne se tedy využilo ke složení letadel, k nimž přibyl Sváťův Orlík. Odpoledne se provedlo 13 startů do termiky, šlo spíše jen o místní polétání, které se vydařilo. Po 17. hodině přišla slabounká přeháňka, a tak jsme vše nastrkali do hangáru a šlo se na večeři či na pivo. Přijeli ještě Jirka Leník s Olympií a očekávaný Igor Ott z Nitry se Šohajem 425, již třetím na tomto sletu.
Foto V. Abraham
Pondělí 24.8.2020 
Podle předpovědi jsme čekali krásný termický den cca do 17 hodin, kdy měla konvekci "vypnout" vysoká oblačnost. Vítr jen mírný. Sotva jsme před polednem začali s provozem, dorazil upachtěný Jura Slouka s Ka6E, takže už jsme všichni.
Nalétali jsme celkem 30 startů, výsledkem bylo několik přeletů, jedno pole (Orlík 116 OK-8401) a jedno přistání v HB na letišti (Šohaj 425 OK-5399). Nejlepším přeletářem byl dnes
Jiří Lískovec (Ka8) s deklarovaným trojúhelníkem 214,9 km, který navíc završil úspěšný letový den akrobatickou sestavou na Luňáku. Další dnešní pěkné lety -
Svíďa (SF27A) 202,8 km,
Petr Hanáček (Ka6E) 174,6 km,
Václav Černý (Luňák) 137,4 km,
Vláďa Abraham (K6CR) 126,9 km a plno kilometrů nezdokumentovaných elektronicky - Sváťa s VT16, Honza s Vosou i obě Krčilovic ASW 15 (později přidány na
CPSka.cz).
Večer jsme zvládli členskou schůzi s pohoštěním od našeho váženého slovenského člena.
Foto V. Abraham
Úterý 25.8.2020 
Předpověď podobná jako včera, kumulky naskákaly poměrně brzy, začali jsme s létáním trochu dříve. Přidali se k nám někteří místní, a tak se nalétalo celkem 37 startů, několik kilometrů (
Ka8,
SF27A - deklarovaný trojúhelník,
Luňák a další nezdokumentované nebo zadané později na
OTC či
CPSka.cz), také ale bylo jedno pole (ASW 15 OK-2334) a jedno přistání v HB na letišti (K6CR). A opět večerní akrobatická sestava s Luňákem (J. Lískovec).
foto -peh-
Během brífinku se značně rozfoukalo, což odpovídalo předpovědi, foukat bude do zítřejšího poledne. Zvolili jsme tedy neletový den a vyrazili na výlety po okolí.
Polná - chrám Nanebevzetí Panny Marie a hrad se zámkem Žďár n. Sázavou
Betonové sochy žďárského rodáka sochaře Michala Olšiaka jsou rozesety po celém kraji.
Foto -peh-, V. Abraham, -TomG-
10:00 - vzhledem k přetrvávajícímu čerstvému větru jsme zatím provoz nezahájili, naplánovali jsme demontáž třech kluzáků, které chtějí odjet. V jednu po poledni se sejdeme a rozhodneme se, jestli létat nebo jet na výlet.
13:00 - podle prognóz by se měl vítr postupně mírnit, kumuly vypadají celkem slibně, rozbalili jsme místní provoz. Několika málo starty se někteří svezli s novým typem, někteří si připomněli známý typ po delší době a někteří zkusili jiný kus důvěrně známého typu kluzáku.
Foto V. Abraham a D. Krčil
Pátek 28.8.2020

Ráno nás vítá skoro jasnou oblohou s 1/8 vysoké oblačnosti a tradičním čerstvým větříkem do pravděpodobně posledního letového dne. Protože ale fouká dosti z boku, s létáním příliš nespěcháme.
Před hangárem jsme si pořídili společnou fotografii těch účastníků, kteří ještě neodjeli.
Odpoledne se provedly tři pokusné starty po cca půlhodině (SF27A, Ka6E a VT16). Kromě toho probíhaly postupné demontáže kluzáků a balení k odjezdu, protože předpověď počasí počítala od pátečního večera po celý víkend s deštěm či přeháňkami.
Foto D. Krčil a -jiv-
Sobota 29.8.2020

Odjezdový den - poslední brífing byl zároveň oficiálním ukončením sletu, uzavřen byl tedy zazvoněním na zvoneček. Předpověď počasí slibovala, že během odpoledne nastane "okénko" bez deště, což je šance převézt domů i kluzáky na nekrytých tranďácích v suchu. Demontovali a naložili jsme proto zbylá letadla, svěsili banner a vlajku a postupně se vydávali k domovům.
Ačkoli se nám letošní slet díky počasí zkrátil o jeden den, dá se říct, že se vydařil. Po roce jsme se potkali, tentokrát v příjemném prostředí Českomoravské vrchoviny, společně jsme si zalétali a pobavili se, zkrátka v Přibyslavi jsme se cítili velice dobře. Co si v dnešních dnech přát více? Snad jen abychom všichni zůstali zdraví navzdory zatím neutuchajícímu strašáku jménem Covid-19.
Přibyslavská VT 425 OK-5388

28. národní slet POTK
na letišti Aeroklubu Jeseník v Mikulovicích
21. až 29. srpna 2021
Účastníci:
|
|
kluzák |
|
Aeroklub |
|
Petr Hanáček, Jiřina Ivanová |
bez kluzáku |
|
Jeseník |
|
Dušan Patočka, Jan Patočka |
VT 116 |
OK-6429 |
Vrchlabí |
|
Jiří Lewinger |
L 23 |
OK-0214 |
Jeseník |
|
Luboš Stibůrek |
VT 116 |
OK-5524 |
Plasy |
|
Adam Mašík |
GB IIb |
OY-VAX |
Zábřeh |
|
Tomáš Mezera, Josef Mezera |
VT 116 |
OK-7425 |
Raná |
|
Jan Posejpal |
bez kluzáku |
|
Skuteč |
|
Oldřich Rosecký |
bez kluzáku |
|
Skuteč |
|
Jiří Slouka, Aleš Kondr |
Ka6E |
OK-9781 |
Medlánky |
|
Jiří Klicnar |
M 35 |
OK-2901 |
Medlánky |
|
Vladimír Dostál |
bez kluzáku |
|
Hronov |
|
Petr Gryc |
VT 116 |
OK-8436 |
Medlánky |
|
Libor Mašík |
LF 109 Pionýr |
OK-3903 |
Zábřeh |
|
Boris Kožuh |
EoN Olympia 2b |
BGA-1028 |
Split, Chorvatsko |
|
Jiří Leník |
Slingsby T.31b |
BGA-3299 |
Raná |
|
Jakub Potměšil |
Čavka |
OK - AKT 01 |
Zbraslavice |
|
Vladimír Abraham |
K6 CR |
OK-0660 |
Raná |
|
Aleksandar Diklić |
bez kluzáku |
|
Srbsko |
|
Michal Šťastný |
bez kluzáku |
|
Medlánky |
|
Miroslaw Lewandowski |
Foka 4 |
SP-2418 |
Polsko |
|
Roland Zelenka |
SF 27A |
OK-2772 |
Raná |
|
Milan Svoboda |
bez kluzáku |
|
|
|
Šárka Lochová |
bez kluzáku |
|
Šumperk |
|
Jaromír Piskáček |
bez kluzáku |
|
Beroun |
|
Václav Kysilka |
bez kluzáku |
|
GAC Benešov |
28. národní slet den po dni
Sobota 21.8.2021 
Příjezdový den - na místě již čekající místní Hanáčkovi s Jirkou Lewingerem, Mašíkovými ze Zábřeha (GB2B a Pionýr) a Patočkovými z Vrchlabí (VT 116) postupně přivítali další účastníky. Ze sletu se ze zdravotních důvodů omluvili Krčilovi, Václav Černý a Sváťa Vítek.
Raritu letošního sletu přivezl Jirka Leník s Kubou Potměšilem - jde o Čavku, o které jsme psali ve Zpravodaji a na kterou jsme byli všichni zvědaví.
Sobotní létání se vydařilo, provedli jsme 18 startů a nalétaly se hodiny v místní termice i nějaké kilometry.

foto -jiv-, Vl.Abraham
Neděle 22.8.2021 
Ráno zahajovací brífing a seznámení s letištním řádem, po té další letový den s termikou o něco slabší, než v sobotu, se 16 starty a několika hodinami v termice.
Pondělí 23.8.2021 
Navzdory předpovědím nás počasí překvapilo velmi krásným termickým dnem. Uskutečnili jsme 17 startů, nejdelší let dne 3°13´ měl D. Patočka s Orlíkem 116.
Úterý 24.8.2021 
Neletový den, po brifingu byl natočen příspěvek pro Český rozhlas Olomouc a po té se většina účastníků sletu rozjela na výlety po okolí. Zbytek odpočívá na letišti a čeká na večerní letní členskou schůzi.
Středa 25.8.2021 
Ráno jsme rozkrojili narozeninový dort na oslavu 30. výročí vzniku POTK.
foto -jiv-
I dnes jsme vzlétli 17x a lety byly v průměru o hodinu delší. Nejlépe si opět vedl Dušan Patočka, ale i Adam Mašík
s Grunau Baby IIb létal téměř 2,5 hodiny. V pozdním odpoledni nás navštívili majitelé starých silničních veteránů.
foto Vl. Abraham, J. Leník
Večer jsme pokračovali v oslavě našeho výročí společnou večeří a posezením do nočních hodin.
Čtvrtek 26.8.2021 

Neletový den - čas na odpočinek a výlety po okolí.
Pátek 27.8.2021 + sobota 28.8.2021 
Počasí se bohužel vůbec nelepší, někteří vyrazili ještě na výlety po okolí a někteří účastníci se rozhodli vyrazit k domovům. Většina pak odjela v sobotu. Po rozebrání našich větroňů jsme v hangáru obřadně slet ukončili závěrečným zazvoněním a společnou fotografií.

Foto J.Florian / A. Houdek
Letošní slet nám opět počasí zkrátilo, ale přesto to byl příjemný týden strávený se skvělou partou úžasných plachtařských přátel, naladěných na stejné vlny. Za POTK velmi děkuji Jirkovi Lewingerovi. Za pořádající skupinku musím poděkovat hlavně klukům Patočkovým z Vrchlabí za shovívavost na počátku sletu a nezištnou pomoc. Dík patří i Aleši Kondrovi za drobné opravy v budově. A samozřejmě následně všem zúčastněným za bezproblémový a klidný průběh celého sletu. Všichni přiložili ruku k dílu, vážíme si toho. Měli jsme vás tu rádi a doufáme, že se vám u nás líbilo. Třeba se ještě někdy na letišti v Mikulovicích sejdeme...
Fotografie ze sletu od J. Ivanové
Fotografie ze sletu od Vládi Abrahama
Fotografie ze sletu od Jirky Leníka
Fotografie ze sletu od Jardy Floriana


FOTOGRAFIE Z MINULÝCH SLETŮ V JESENÍKU:
1999 2011

29. národní slet POTK
na letišti Aeroklubu Staňkov
18. až 26. června 2022
Zúčastnili se:
|
|
kluzák |
|
Aeroklub |
|
Petr Hanáček, Jiřina Ivanová, Elis |
SF 27A |
OK-3157 |
Jeseník |
|
Miroslav Major |
VT 116 |
OK-8430 |
Kralupy |
|
Jiří Lískovec |
Ka 8b |
OK-7537 |
Tábor |
|
Luboš Stibůrek |
VT 116 |
OK-5524 |
Plasy |
|
Dušan Patočka, Josef Patočka |
VT 116 |
OK-6429 |
Vrchlabí |
|
Svatopluk Vítek |
bez kluzáku |
|
Zábřeh |
|
Libor Jobek |
Ka 6CR |
OK-5234 |
Příbram |
|
Tomáš Mezera, Josef Mezera |
Ka 4 |
OK-0858 |
Raná |
|
Slouka Jiří |
M 16 |
OK-0402 |
Medlánky |
|
Klicnar Jiří, Kondr Aleš |
bez kluzáku |
|
Medlánky |
|
Kysilka Václav |
Elfe 17A |
OK-1218 |
GAC Benešov |
|
Krčilová Tereza, Spálenková Jana |
VSO 10 |
OK-5620 |
Raná |
|
Krčil David |
ASW 15 |
OK-0793 |
Raná |
|
Rosecký Oldřich, Rosecká Marie |
bez kluzáku |
|
Skuteč |
|
Kareš Jaroslav, Karešová Jarmila |
SF 27A |
OK-1426 |
Olomouc |
|
Pískáček Jaromír |
bez kluzáku |
|
Beroun |
|
Gryc Petr |
VT 116 |
OK-8436 |
Medlánky |
|
Zelenka Roland + 1 |
SF 27A |
OK-2772 |
Raná |
|
Vězda Petr |
VT 116 |
OK-4321 |
Medlánky |
|
Maleschka Gerhard |
SZD-9 Bocian |
D-8234 |
Langhenersdorf, Něm. |
|
Leník Jiří |
bez kluzáku |
|
Raná |
|
Černý Václav |
bez kluzáku |
|
Plasy |
|
Posejpal Jan, Posejpalová Andrea |
VSO 10 |
OK-3512 |
Skuteč |
|
Lochová Šárka |
bez kluzáku |
|
Šumperk |
|
Kožuh Boris, Kielpikowski Roman |
Slingsby T.31b |
BGA-3299 |
Split, Chorvatsko |
|
Lewandowski Miroslaw |
Foka 4 |
SP-2418 |
Polsko |
|
Sindermann Gerhard |
Ka6 CR |
D-8381 |
Cham, Německo |
|
Florian Jaroslav |
bez kluzáku |
|
Medlánky |
|
Ondráček Michal |
bez kluzáku |
|
Medlánky |
|
AK Staňkov |
VT 116 |
OK-8435 |
|
|
AK Staňkov |
M 25 |
OK-2916 |
|
|
AK Staňkov |
Bergfalke III |
OK-1465 |
|
29. národní slet ve Staňkově den po dni
Sobota 18.6.2022 
Někteří účastníci dorazili již v pátek, mezi prvními Václav Kysilka s Elfe, Libor Jobek s Ka6 a Sváťa Vítek bez letadla, za to s motorkou.
V sobotu probíhaly příjezdy dalších účastníků ve velmi horkém počasí prakticky po celý den, parta z Medlánek s Hvízdavou Mery, Míra Major a Patočkovi s Orlíky. Následovali Hanáčkovi s SF27, Petr Gryc s dalším Orlíkem a večer pak i Boris Kožuh se dvěma kamarády a se Slingsby a Krčilovi s ASW15 a Vosou. Přivítal nás VLP AK Staňkov Dušan Špirk. Ze sletu se omluvili Vláďa Abraham a Jirka Lewinger.
Václav a Míra nelenili a vyzkoušeli staňkovské ovzduší, bohužel prvním startem došlo k malé závadě na vlečné. Ještě že je k dispozici náhradní. Celkem nalétali společně s místními oldtimery 14 startů, 3 hodiny a 23 minut.
V podvečer jsme zavěsili banner a klubovou vlajku. Později jsme ochutnali místní pivo a vyzkoušeli gril.
2x foto -jiv-
Neděle 19.6.2022

Již od rána se dá tušit, že předpověď počasí, především velmi vysoké teploty, bude určitě splněna. V 10 hodin jsme provedli první brífink, byli jsme přivítáni předsedou místního Aeroklubu a zvoněním jsme zahájili letošní slet. Ráno přijel Jaromír Pískáček, po brífinku přijeli Karešovi s SF27 a Rosečtí bez letadla. Odpoledne dorazil Gerhard s Bocianem a Miro Lewandowski s Fokou. Přes šílenou výheň, kterou nám počasí nachystalo, bylo provedeno několik letů, opět Elfe a pak čerstvě složená Hvízdavá Mery. Někteří se přeškolovali na místního Bergfalke. Nalétalo se 10 startů, 7 hodin a 22 minut.
V podvečer přijel ještě Václav Černý bez letadla a později dorazila vedrem zničená Šárka a Swíďa s Kristýnkou. Po provozu a zahangárování kluzáků proběhlo seznámení s letištním řádem a podrobné organizační pokyny ze strany AK Staňkov. Ani ve večerních hodinách se nám neulevilo, co se týká teploty vzduchu, a tak jsme po pár pivech odešli spát přehřátí a unavení horkem.
Foto J. Slouka a J. Patočka
Ráno nás probouzí hrozivé hřmění, posléze přišel ne příliš prudký a vydatný déšť, ale kýžené osvěžení se dostavilo. Paradoxně ale došla voda ve studni. Naštěstí tato havárie netrvala dlouho, vše bylo rychle vyřešeno. Ukázalo se, že problém nebyl v nedostatku vody, ale v závadě v elektroinstalaci. Kopravě nemalou měrou přispěl Aleš Kondr. Po brífinku se část účastníků odebrala na výlety po okolí. Počasí není neletové, uvažujeme o místním provozu...
Nakonec byl z dneška opravdu jen výletový den, k létání nedošlo, protože se rozfoukal poměrně čerstvý vítr. Odpoledne dorazil Luboš Stibůrek a k večeru konečně Mezerovi.
2x foto J. Slouka
Úterý 21.6.2022 
Ráno začalo příjemnou teplotou a vymetenou jasnou oblohou. Předpovědi slibují nadějné počasí, pravděpodobně s čistou termikou. Jdeme složit dosud nesložená éra.
Létání se vydařilo, nalétaly se také nějaké kilometry a spousta hodin, nejdelší let Dušan Patočka s Orlíkem. Celkem to dalo 21 startů, krásných 29 hodin a 42 minut. Letní členská schůze je naplánovaná na středu.
brífink - 2x foto J. Patočka
dřevo, dřevo, dřevo... plachtařina je někdy mravenčí práce...
4x foto J. Kareš
Středa 22.6.2022 
V čisté termice se dalo udržet až odpoledne a ne příliš dlouho, většina účastníků proto odjela na výlety po okolí. Létalo se s dvousedadlovkami a zalétal si také Miro s Fokou, vydržel nejdéle. Celkem se startovalo 14x, v délce 4 hodiny a 36 minut.
Večer jsme zvládli letní členskou schůzi, zápis bude v příštím vydání Zpravodaje.
Náladovka od Andrejky Posejpalové
Čtvrtek 23.6.2022 
Po brífinku jsme si pořídili společnou fotku před hangárem. Očekáváme nejlepší počasí týdne, vše je složeno a přesouvá se na start.
Foto Luboš Stibůrek
Po poledni se ohlásila vzácná návštěva, a sice David Jágr s kolegou Sázavským v Z43. Letový den byl velmi úspěšný, nalétalo se 31 startů, neuvěřitelných 94 hodin, 12 minut a mnoho kilometrů. Výsledky jsou k vidění na
CPSka.cz , resp. na
GCUP.eu .
Pátek 24.6.2022

"Ten, kdo večer s výry houká, ráno s orly nelétá." O tom se přesvědčili všichni, kdo si ve včerejším příjemném večeru zazpívali při kytarách Dušana a Míry až do ranního kuropění. Příliš to nevadilo, protože jsme se probudili do deštivého dne, který se tím pádem stal dnem výletovým. Během dne se srážky rozplynuly a hlavně se na rožni k večeři upekl divoký čuník, ke kterému Jirka Slouka udělal výborný zeleninový salát...
Sobota 25.6.2022 
"Není kam spěchat", zaznělo na brífinku, to se nás drží celé dopoledne. Pomalu vytahujeme hangár, kdo potřebuje, demontuje na tranďák a chystá odjezd, ostatní vyčkávají. Zítra bude počasí, je to těžké rozhodnutí, kdy odsud odjet... Někteří se následně vyhecovali k menšímu provozu a polétali ve slušné místní termice, přestože byly vidět v dálce dešťové přeháňky. Stihli nalétat 9 startů, 4 hodiny a 9 minut.
Jiní ještě odpoledne stihli krátký výlet a závěrečný večer jsme již poseděli v užším kruhu.
Neděle 26.6.2022 byla už dnem skutečně odjezdovým, za to v nádherném plachtařském počasí...
Slet ve Staňkově hodnotíme jako velice vydařený, děkujeme Staňkovákům za poskytnutí zázemí i organizaci a vůbec všem zúčastněným za pomoc a zdařilý průběh bez LMU.
Fotografie ze sletu od Pepy Patočky zde
Fotografie ze sletu od Jardy Kareše zde
Fotografie z výletů od Jirky Slouky a Tomáše Mezery
Fotografie předsedy AK Staňkov p. Kostelného

30. národní slet POTK
na letišti Aeroklubu Hodkovice n. Mohelkou
24. června až 2. července 2023
Účastníci sletu:
|
|
kluzák |
|
Aeroklub |
|
Hanáček Petr, Ivanová Jiřina |
SF 27A |
OK-3157 |
Jeseník |
|
Patočka Dušan, Patočka Josef |
LF 109 Pionýr |
OK-BKG 27 |
Vrchlabí |
|
Mezera Josef |
bez kluzáku |
|
Raná |
|
Jobek Libor |
K 6 CR |
OK-5234 |
Příbram |
|
Karešovi Jaroslav a Jarmila |
SF 27A |
OK-1426 |
Olomouc |
|
Slouka Jiří, Fego Václav |
M 16 |
OK-0402 |
Brno Medlánky |
|
Klicnar Jiří, Kondr Aleš |
M 28 |
OK-2903 |
Brno Medlánky |
|
Čekavý Luděk |
VT 116 |
OK-4307 |
Brno Medlánky |
|
Stibůrek Luboš |
VT 116 |
OK-5524 |
Plasy |
|
Vítek Svatopluk |
bez kluzáku |
|
Zábřeh |
|
Mitrus Miroslav |
balon |
OK-1220 |
GAC Benešov |
|
Leník Jiří |
Skylark 2B |
BGA-1757 |
Raná |
|
Krčil David |
ASW 15 |
OK-2334 |
Raná |
|
Krčilová - Spálenková Tereza |
ASW 15 |
OK-0793 |
Raná |
|
Spálenková Jana, Petříček |
bez kluzáku |
|
Raná |
|
Mezera Tomáš |
VT 425 |
OK-5399 |
Raná |
|
Mezerová Jana |
LS 1 |
OK-0121 |
Raná |
|
Abraham Vladimír |
K6 CR |
OK-0660 |
Raná |
|
Lochová Šárka |
bez kluzáku |
|
Šumperk |
|
Gryc Petr |
VT 116 |
OK-8436 |
Brno Medlánky |
|
Lewinger Jiří |
bez kluzáku |
|
Jeseník |
|
Zelenka Roland |
SF 27A |
OK-2772 |
Raná |
|
Bican Zbyšek |
LG 130 Kmotr |
OK-1260 |
Raná |
|
Piskáček Jaromír |
bez kluzáku |
Beroun |
|
Maleschka Gerhard + 1 |
SZD-24 Foka 4 |
D-9357 |
Německo |
|
Kielpikowski Roman + 1 |
bez kluzáku |
Polsko |
|
Vězda Petr |
bez kluzáku |
Brno Medlánky |
|
Lewandowski Miroslaw |
SZD-24 Foka 4 |
SP-2418 |
Polsko |
|
Rosecký Oldřich, Rosecká Marie |
bez kluzáku |
Skuteč |
|
Kovárník Libor |
bez kluzáku |
Mladá Boleslav |
|
Hostitelé |
Ka 8 |
OK-6221 |
Hodkovice |
|
Hostitelé |
ASK 13 |
OK-0419 |
Hodkovice |
30. národní slet den po dni
Pátek 23.6.2023 + sobota 24.6.2023

První účastníci se na LKHD dostavili už v pátek odpoledne: Libor Jobek, Patočkovi (Pionýra si Dušan přelétl) a večer Hanáčkovi. Místní nás přivítali s večeří a správně vychlazeným pivem. Později večer a v noci mrholilo, máme obavy o zítřejší počasí.
V sobotu ráno nízká oblačnost až mlha nás trochu znepokojila. Slunce ale vlhkost brzy krásně vysálo, dopoledne přilétl Jirka Leník se Skylarkem. Do večera dorazila většina dalšího osazenstva. Létání Pionýra, Skylarka, SF 27, Ka6 spolu s místními, nejdelší let Patočkovi s Pionýrem, přes 3 hodiny. Zavěsili jsme vlajku a banner. Místní VLP nás po té seznámil s letištěm a podal organizační informace, zítra očekáváme dobré podmínky.

foto -jiv-
Neděle 25.6.2023 
Nádherné nedělní ráno bylo využito k balonovému letu díky Mírovi Mitrusovi. V 10 hodin proběhl zahajovací briefing, zazvoněním na zbrusu nový zvonek (dárek od Libora Jobka ke 30. sletu) jsme oficiálně započali letošní slet. Schůzi plánujeme na úterý. Taháme hangár...




foto 2x -jiv-, 6x Libor J.
Počasí nakonec odpovídalo původní předpovědi, pro mnohé šlo o pěkné polétání, pro méně výkonné kluzáky to možná byla dřina a boj se sléváním oblačnosti nebo s rozpady. Jedno polní přistání (místní ASK 13), jinak vše v pořádku doma. Zítra snad přiletí Kmotr. Odpoledne pózovaly fotografům tři veterány ze 60. let - Pionýr, Škoda Octavia a Jawa 250.
Zlatá 60. léta (foto -jiv-)
Úspěšný den byl zakončen večerním balonovým letem. Po té nastal slavnostní křest novopečených balonových vzduchoplavců a hudební večírek s Dušanovou kytarou.
Ráno s vymetenou oblohou a svěžím větříkem, ale příslib dobrých termických podmínek. Po osmé hodině přistál Zbyšek s Kmotrem (převlek z Rané)... Vše je na startu a připraveno vzlétnout, jakmile se více přiblíží kumulky...
foto Z. Bican + V. Abraham
Počasí na pohled vypadalo velmi dobře, ale nakonec se projevilo jako nevyzpytatelné a nesplnilo očekávání mnoha pilotů. Na přelety to příliš nebylo. Vláďa Abraham přistál v České Lípě a byl přepraven zpět vzduchem. Ostatní v pořádku doma.
Večer začaly okolo obcházet bouřky, zítra bude výrazná změna počasí.
Ještěd v dálce... (foto Šárka L.) Že by vlna? (2x foto -peh-)
Úterý 27.6.2023 
Po frontě, zataženo, větrno, vyrážíme na výlety po okolí.
zámek Sychrov (foto T. Mezera)
Technické muzeum v Liberci (foto J. Patočka)
Ještěd - pohled na něj a pohled z něj (foto J. Patočka)
Středa 28.6.2023

Výletový den... hrad Frýdštejn, skalní hrad Vranov, Ještěd, pivovar Rohozec...
foto 2x -jiv- + 2x Šárka L.
Čtvrtek 29.6.2023

Krásné slunečné ráno se zatím vymetenou oblohou, máme naději na superpočasí sletu, chystáme vše potřebné. Kumulky začínají pomalu naskakovat, bude lať...
Po briefingu jsme stihli pořídit společnou fotografii a teď hurá ke strojům!
foto 2x -jiv-, 3x V. Abraham
Zatím nejlepší létání, spousta výkonů, k vidění jsou na cpska.cz nebo na
GCUP.cz. Nejlepší přihlášený let
Petr Hanáček 387 km. Krásné výkony také R. Zelenka, T. Mezera, V. Abraham.
Pátek 30.6.2023

Neletový den, čas na výlety:
* Detoa Albrechtice - exkurze v továrně na dřevěné hračky
* Bílá Desná - protržená přehrada
* Hrabětické louky, rozhledna Královka, Prezidentská chata
* Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi
To vše a ještě další místa se dala stihnout navštívit poslední červnový den...
Sobota 1.7.2023 
Předpověď slibná, realita nejistá, chystáme poslední provoz letošního sletu.
Nakonec šlo o krásné polétání po okolí v celkem luxusním počasí. Po přistání většina demontuje a balí k zítřejšímu odjezdu. Kmotr a Skylark odletěly domů na Ranou převlekem.
Foto V. Abraham a T. Krčilová
Večer jsme zazvoněním na nový krásný zvonek ukončili letošní slet, který se nám vyvedl a moc se nám zde líbilo.
4x foto J. Mezera
Neděle 2.7.2023 
Odjezdy domů, někteří s potížemi...
Medlánky mají defekt...
Letošní slet byl perfektní, v mnohém poučný, v krásné krajině, se slušným počasím a tradičně se skvělou partou lidí. Díky, Hodkovice. Ahoj příště, kamarádi!
Fotky ze sletu POTK 2023 v Hodkovicích kapesním fotoaparátem J. Mezery:
a některých výletů po okolí 
Technické muzeum Liberec & výlet na Ještěd
Muzeum Škoda Mladá Boleslav & dům Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích
"Pražský teátr", bronzová alegorie v prostorách Škoda-Auto Mladá Boleslav
Letecké muzeum Metoděje Vlacha na boleslavském letišti

31. národní slet POTK
na letišti Aeroklubu Brno Medlánky
22. až 30. června 2024
Účastníci sletu:
|
|
kluzák |
Aeroklub |
|
Hanáček Petr, Ivanová Jiřina |
SF 27A |
OK-3157 |
Jeseník |
|
Král Jaroslav |
bez kluzáku |
|
Přibyslav |
|
Mitrus Miroslav |
Grunau Baby 2b |
D-6176 |
GAC Benešov |
|
Daříček Dalibor |
H301 Libelle |
D-9323 |
Pardubice |
|
Patočka Dušan, Patočka Josef |
LF 109 Pionýr |
OK-BKG 27 |
Vrchlabí |
|
Karešovi Jaroslav a Jarmila |
SF 27A |
OK-1426 |
Olomouc |
|
Major Miroslav |
VT 116 |
OK-8430 |
Kralupy |
|
Leník Jiří, Potměšil Jakub |
Kranich II |
D-6048 |
Raná |
|
Kysilka Václav |
Elfe 17 |
OK-1218 |
Medlánky |
|
Klicnar Jiří |
M 28 |
OK-2903 |
Medlánky |
|
Ondráček Michal |
K6 E |
OK-9781 |
Medlánky |
|
Adamec Martin |
VT 116 |
OK-8406 |
Medlánky |
|
Hrdlička Vít |
LG 125 |
OK-0771 |
Medlánky |
|
Slouka Jiří |
M 16 |
OK-0402 |
Medlánky |
|
Vězda Petr |
VT 116 |
OK-4321 |
Medlánky |
|
Kondr Aleš |
bez kluzáku |
|
Medlánky |
|
Vladík Aleš |
M 35 |
OK-2901 |
Medlánky |
|
Berka Jan |
bez kluzáku |
|
Medlánky |
|
Mašík Adam, Vrána Dušan |
SG 38 |
OK-ZKD35 |
Zábřeh, Medlánky |
|
Stibůrek Luboš |
VT 116 |
OK-5524 |
Plasy |
|
Piskáček Jaromír |
bez kluzáku |
|
Beroun |
|
Mezera Josef, Mezera Tomáš, Mezera Jan |
LG 425 |
OK-5399 |
Raná |
|
Lochová Šárka |
bez kluzáku |
|
Šumperk |
|
Macek Aleš |
L Spatz 55 |
D-1421 |
Medlánky |
|
Fischer Johanes |
bez kluzáku |
|
Německo |
|
Hlaváček Oldřich |
bez kluzáku |
|
Medlánky |
|
Bican Zbyněk |
LG 130 |
OK-1260 |
Raná |
|
Zelenka Roland, Zelenková Kristýnka |
SF 27A |
OK-2772 |
Raná |
|
Hrbatsch Jan |
Z 526 |
D-EWBA |
Hodkovice |
|
Kiełpikowski Roman, Kołowrotkiewicz Zbigniew |
bez kluzáku |
|
Polsko |
|
Jobek Libor |
bez kluzáku |
|
Příbram |
|
Talanda Tomáš |
bez kluzáku |
|
Křižanov |
|
Chlachula Jiří |
bez kluzáku |
|
Prostějov |
|
Gryc Petr |
VT 116 |
OK-8436 |
Medlánky |
|
Čekavý Luděk |
VT 116 |
OK-4307 |
Medlánky |
|
Vítek Svatopluk |
bez kluzáku |
|
Zábřeh |
|
Kovárník Libor |
bez kluzáku |
|
Mladá Boleslav |
|
Pauer Jaromír |
bez kluzáku |
|
Hosín |
|
Maleschkovi Gerhard a Gabi |
Foka 4 |
D-9357 |
Německo |
31. národní slet den po dni
Pátek 21.6. a sobota 22.6.2024 
Příjezdové dny - postupně se scházíme a setkáváme s vřelým přijetím od Medlaňáků...
Takto vypadalo letiště den před sletem po přívalových deštích...
První nedočkavec na sletu - Patočkovic Pionýr
Neděle 23.6.2024 
Ráno zahajovací briefing, seznámení s LKCM a hlavně letovými prostory kolem provedl Michal Šťastný. Zazvoněním na zvonec jsme započali 31. slet. První letový den je krásně termický, provozujeme, až se z nás kouří...
Pondělí 24.6.2024 
Počasí s námi dnes trochu laškovalo, když někteří nedočkavci bojovali na nulkách kolem letiště. Jiní se šli raději svést ve dvousedadlovce nebo to úplně vzdali. Až k večeru se nebe trochu více otevřelo a zmizela zrádná vyšší oblačnost, která celý den bránila vývoji lepší termiky. Přesto jsme nalétali 14 h, 19 min a 19 startů. Večer jsme poseděli na vyhřátém asfaltu před hangárem, ke slovu přišla i Dušanova kytara.
Poletovka před hangárem, později hudební produkce tamtéž...
Úterý 25.6.2024

Dnes jsme se probudili do fakt nadějného rána, hangár i tranďáky byly brzy prázdné, vše je na startu. Plánují se přelety. Letový den byl náročný, ale uspokojivý vzhledem k počtu letů, hodin i kilometrů.
Večer jsme si mohli vyzvednout krásná sletová trička...

Neletový den, čas na výlety. Navštíveny byly např.:
- hrad Veveří, a to lodí z přístavu Bystrc přes Brněnskou přehradu,
- Křtiny a Býčí skála,
- Technické muzeum v Brně,
- Letecké muzeum Kunovice a jistě ještě plno dalších zajímavostí.
Přístav Bystrc a plavba přes Prýgl na hrad Veveří
Hrad Veveří
Nádherný Santiniho poutní kostel Jména Panny Marie ve Křtinách, obci se zajímavou historií
Večer proběhla členská schůze POTK.
Ráno zataženo vyšší oblačností, dusno, prognózy počasí značně rozporuplné. Po briefingu jsme si pořídili společné foto a pak se vydali na památné místo - Medlánecký kopec, kde to všechno před 100 lety začalo...
Odtud se někteří vydali na další výlety, někteří se přidali k provozu místních. Po poledni nás navštívila "Aero C104" (správně ale Bücker T-131 Jungmann), a tak společně s Kranichem, Bejbinou a Glajtrem zapózovaly fotografům. Odpoledne naskákaly kumuly a dalo se udržet. Nalétat se ještě stihlo 8 startů a cca 7 hodin.
SG 38, GB 2b a Kranich II spolu s Bückerem T-131
Dnešní ráno s téměř jasnou oblohou a bezvětřím bylo využito k balonovému letu nad Brnem.
Počasí se těžko předpovídá, je horko a dusno, očekáváme podobný vývoj, jako včera. Chystáme létání. V krátkém termickém intervalu cca od 12 do 15 hodin bylo provedeno asi 20 startů a nalétáno 13 hodin a 21 minut.
Hrozba bouřek nás brzy zahnala do hangáru... Po dešti se ale příliš neochladilo, křest nového vzduchoplavce v bazénu byl proto jistě příjemný...
(kliknutím na poslední obrázek se spustí krátké video)
Na závěr sobotního briefingu předseda POTK zazvonil na náš ceremoniální zvonec a tím oficiálně ukončil 31. národní slet.
(kliknutím na obrázek se spustí krátké video)
Počasí je podobné jako včera, jasno, horko, dusno. Předpovědi se kloní k čisté termice, ale kumulky přece jen naskákaly a vyvinulo se možná nejlepší počasí celého sletu. Téměř veškerá dřevěná křídla, a nejen dřevěná, šla do vzduchu, provozovalo se až do večera... Dva kluzáky přistály mimo LKCM, Bejbina na ploše SLZ, Libelle na poli. Celkový nálet asi 35 hodin, 30 minut a 22 startů.
Za odměnu, jak vyprosil počasí "přímou linkou" u všemohoucího, byl osvěžen místní svatý muž Luděk Čekavý vhozením do bazénu, který tím zároveň vysvětil.
Večer se konala oslava "Medláneckých Grácií".
Odjezdový den, většina účastníků opouští LKCM. Našli se však vytrvalci, kteří zůstali a s místními organizátory statečně likvidovali pozůstatky po závěrečném večírku.
Máme za sebou další povedený slet, opět skvělá parta, Medlánky nás pohostily opravdu velkoryse a v podstatě bylo "zařízeno" i počasí. Celkem jsme nalétali 193 hodin a 32 minut při 122 startech a 4 autovlecích. Organizátorům patří obrovský dík, jakož i všem účastníkům. Dále velmi děkujeme sponzorům, kteří se postarali o večerní občerstvení: Jaroslav Zavřel, Michal Šťastný, Letecké dílny Medlánky, Ladislav Černek - vlekař se Čmelákem, Libor Jobek, Jan Berka, Ivan Fiľakovský, Jan Gottvald, Jiří Slouka, Dana Fiľakovská, Alena Fialová, Hana Šťastná, Petr Gryc, Dalibor Daříček a správkyně rumu Šárka Lochová.
Někteří zlí jazykové tvrdí, že se na Medlánkách takto sejdeme až zase při dalším stoletém výročí, já si dovoluji doufat a přeji si, aby to bylo mnohem dříve.
Kamarádi, na viděnou příště, někdy brzy!
(Veliký dík všem fotografům, kteří přispívali do WA skupiny, příp. na FB, a za laskavé svolení zde publikovat jejich snímky)
32. národní slet POTK
na letišti Aeroklubu Strakonice 21. až 29. června 2025

|
Účastníci sletu: |
kluzák |
Aeroklub |
|
Hanáček Petr, Ivanová Jiřina |
Club Libelle 205 |
OK-2444 |
Jeseník |
|
Major Miroslav |
VT 116 Orlík II |
OK-8430 |
Kralupy |
|
Adamec Martin |
ASW 19 |
OK-0620 |
Medlánky |
|
Jobek Libor |
Ka6 CR |
OK-5234 |
Příbram |
|
Spálenková Tereza, Spálenková Jana, Petříček |
ASW 15 |
OK-0793 |
Raná |
|
Karešovi Jaroslav a Jarmila |
SF 27A |
OK-1426 |
Olomouc |
|
Bican Zbyněk |
LG 130 Kmotr |
OK-1260 |
Raná |
|
Lochová Šárka |
bez kluzáku |
|
Šumperk |
|
Stibůrek Luboš |
VT 116 Orlík II |
OK-5524 |
Plasy |
|
Lewinger Jiří |
bez kluzáku |
|
Jeseník |
|
Mezera Josef, Mezera Tomáš |
LG 425 Šohaj 3 |
OK-5399 |
Raná |
|
Posejpalovi Andrea a Jan |
VSO 10 |
OK-3512 |
Skuteč |
|
Leník Jiří |
EL-2-M Šedý vlk |
OK-WVO 26 |
Raná |
|
Potměšil Jakub |
Kranich II |
D-6048 |
Potměšil Jakub |
|
Abraham Vladimír |
Ka6 CR |
OK-0660 |
Raná |
|
Piskáček Jaromír |
bez kluzáku |
|
Beroun |
|
Lískovec Jiří |
Ka 8b |
OK-7537 |
Tábor |
|
Lang Karel |
LG 425 Šohaj 3 |
OK-5977 |
Medlánky |
|
Mitrus Miroslav |
Balon |
OK-1220 |
GAC Benešov |
|
Hrbatsch Jan |
Z 526 |
D-EWBA |
Hodkovice |
|
Slouka Jiří, Klicnar Jiří |
L13 SE |
OK-5100 |
Medlánky |
|
Zelenka Roland |
bez kluzáku |
|
Raná |
|
Kysilka Václav |
bez kluzáku |
|
Medlánky |
|
Kiełpikowski Roman |
bez kluzáku |
|
Polsko |
Průběh 32. národního sletu den po dni
Pátek 20.6.2025, sobota 21.6.2025 
Příjezdové dny, postupně jsme se sjížděli. Už v pátek večer dorazila rodinka Spálenkova (ASW 15) a 2x Ka6 CR. V sobotu se dostavil převlekem původně plánovaným na pátek očekávaný Kmotr z Rané, který si hned na LKST dal i první start. Do večera se sjela většina účastníků, 2x Orlík 2, SF27 A, 2x Šohaj 3, Club Libelle, ASW 19, dále Swíďa, rodina Kysilkova a správkyně rumu bez letadla. Restaurace funguje, místní pivo je výtečné...
Mohli jsme mít pocit, že jsme přijeli na Rapa Nui Lákací selfie z místní hospody Už se sjíždějí další dřeva
(foto Z. Bican a -jiv-) (foto Swíďa) (foto K. Lang)
Neděle 22.6.2025 
Po rychlém dopoledním brífinku jsme zazvoněním na ceremoniální zvonec započali 32. slet. Smontovala se dosud nesložená letadla, provedlo se 8 vleků pomocí místní UL vlečné Skylane do hezky vypadající termiky, která se ale ukázala jako poměrně bojová. Dorazili Posejpalovi s Vosou a další dvousedadlové dřevěné skvosty, Šedý vlk a Kranich 2, které přivezli Jirka Leník a Kuba Potměšil.
Kempování u Otavy má rozhodně své kouzlo
(foto K. Lang)
Ve velmi čerstvém větru jsme zavěsili banner a klubovou vlajku. S ohledem na předpověď počasí byl vyhlášen výletový den. Avizované bouřky dorazily ve značné síle, ale kempové městečko přežilo...
Vlajka a banner jsou zavěšeny Hangár zaplněn naším ušlechtilým dřevem (2x foto M. Kůs)
Návštěva muzea Čezeta (foto J. Leník a Šárka)
Exkurze do pivovaru (3x foto J. Leník)
Úterý 24.6.2025

Brzy dopoledne jsme přivítali Honzu z Hodkovic s jeho žihadlem Z-526. Celkově šlo o termický den se slušnými dostupy, ale silným větrem, přesto úspěšně nalétáno 7 startů, spousta hodin i několik kilometrů.
Začalo to slibně (foto J. Potměšil) Čekalo se na silnější termiku a slabší vítr (foto Šárka)
Termika se změnila spíše ve vlnu Z Kmotra se stal asi parník ? Proti chroustům nebylo večer
(foto -peh-) (foto V. Abraham) žádné ochrany (foto Terezka)
Středa 25.6.2025

Počasí podobné úternímu (stále hodně větrno, jen o dost větší vedro) bylo využito i dnes, do termiky se startovalo 9x, výsledkem byla spousta hodin, nějaké přelety a jedno pole. Do party se přidali Jirka z Tábora (Ka 8b), který si hned i zalétal, Jirka z Jeseníku, Mirek s balonem, Jaromír Piskáček a neohlášený polský kamarád Roman. Po 19. hodině, kdy už vítr ulehl, ještě proběhl krásný večerní dýchánek až do západu slunce, deseti aerovleky jsme provětrali 2 dvousedadlové perly našeho sletu, Šedého vlka a Kranicha.
Mirek prý točil pětimetry s orly, Vláďa přistál do pole - bezproblémově a bezpečně 
(foto M. Major a J. Kareš)
Správně připravený pilot do otevřeného kokpitu Šedého vlka!
Honza Posejpal přesto letí s holou hlavou, i večer je stále horko...
(foto -jiv-, Z. Bican, J. Leník)
Kranicháři si také přišli na své, vozil je Honza Hrbatsch ...
(foto Terezka, V. Abraham a Z. Bican)
Večerní plachtařský dýchánek se vydařil...
(foto V. Abraham a Terezka)
Krásné svěží a poklidné ráno využil Mirek Mitrus k balonovému letu se čtyřmi vzduchoplavci.
Let balonu v brzkých ranních hodinách a jeho šťastné přistání
(foto L. Stibůrek, M. Major)
Teploty však brzy dosáhly maxima před blížící se frontou. Přesto se našli odvážlivci a zkusili, jak funguje termika, ta však byla utlumena vysokou oblačností a všech 11 letů nebylo příliš dlouhých. Kolem páté hodiny se s létáním skončilo, někteří si odskočili zaplavat si v nedaleké řece, večer jsme zvládli členskou schůzi, během níž se dostavil déšť a s ním kýžené ochlazení.
Část naší dřevěné flotily, trpělivý vlekař Milda a Vilík - poletí nebo nepoletí?
(foto M. Kůs, neznámý autor a Andrejka)
Náladovka při západu slunce (foto -peh-)
Je po frontě, příjemná teplota, mírný vítr, ráno přiletěl očekávaný Vivat z Medlánek. Opouštějí nás Posejpalovi a před obávanou podružnou frontou odfrčel Honza se svým akrobatem. Rovněž odjíždí Šedý vlk, který se bude spolu s Kmotrem účastnit leteckých oslav v Roudnici n.L. Kranich zatím čeká uschovaný v tranďáku na odvoz. V poledne jsme si pořídili společnou fotografii a pak se vypravili na výlety.
Až na zamotanou vlajku docela ujdeme... (foto J.Kareš / Z.Nováček)
Strakonický hrad / zámek (foto -peh-)
Zámecký park a Červená brána v Horažďovicích a 2x hrad Rabí (foto -jiv- a -peh-)
2x hrad Kašperk a zámek Vimperk (foto M. Adamec, V. Abraham, Šárka)
Hrad Zvíkov (foto Libor a Šárka)
Kmotr si na svůj převlek do Roudnice musel počkat do pozdních odpoledních hodin kvůli přeháňkám i sílícímu větru.
Dnes nás navštívil Sváťa Vítek se synem, ze kterého se vyklubal báječný saxofonista, a tak o kulturu bylo postaráno...
první foto Terezka, druhé foto je video Jany Spálenkové
Sobota 28.6.2025

Počasí ráno vypadalo velmi slibně, avšak přesně podle předpovědi dopoledních na pohled pěkných kumulků, byť zpočátku s nízkými základnami, začalo ubývat a termiku vysála Šumava. Potvrdil to kontrolní chroust ve formě medláneckého Vivata a následně všichni, kdo zde ještě zbyli a vzlétli, protože bojovali nedaleko letiště, někteří hodně dlouho, někteří i na dva pokusy. Termika, co zde zbyla, byla rozfoukaná, rozbitá, zrádná, zkrátka nevhodná na nějaké odvážné přelety, obzvláště s historickými stroji...
Hrad Rabí z Vivata (foto -jiv-) Strakonický hrad a soutok Volyňky s Otavou z Vivata (foto Šárka)
Velký dík medláneckým Jirkům...
Během dne a k večeru opustilo partu několik dalších účastníků, SF27, oba Orlíci, Ka 8, ASW 19, jedna z Ka 6 a pár lidí bez letadla. Večer jsme smotali klubovou vlajku, sundali banner a odzvonili ukončení sletu. Na závěr jsme poseděli v úzkém kruhu.
Závěrečná ceremonie - svěšení vlajky a odzvonění sletu, tentokrát na balkoně, pod nímž fandil zbytek účastníků...
(kliknutím na první foto se spustí krátké video J. Lewingera, foto z balkonu -peh-)
Neděle 29.6.2025 
Dopoledne odlétl medlánecký Vivat a kolem poledne, v naprosto úchvatně vypadajícím plachtařském počasí, odjížděli postupně ostatní vytrvalci sletu.
32. národní slet jsme strávili v kouzelném podšumavském prostředí, na soutoku dvou řek, u kterých se dalo v horkém počasí občerstvit koupáním i konzumací. Je to navíc kraj plný různých pamětihodností a turistického vyžití. Ohledně počasí nás potrápil silnější vítr, přesto jsme si i pěkně zalétali. Vlekání bylo bezproblémové, zázemí na LKST bylo velmi příjemné, děkujeme na ně!
Všem zúčastněným díky, že jsme se takto sešli, brzy na viděnou!